W Borzęcinie Dużym odbyło się wspólne kolędowanie

udostępnij

W piątek, 10 stycznia 2020 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Borzęcinie Dużym odbyło się wspólne kolędowanie.

Na spotkanie przybył Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka wraz z małżonką, członkowie Gminnej Rady Seniorów oraz mieszkańcy naszej gminy (w większości seniorzy). Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi. Wydarzenie poprowadziła Zastępca Dyrektora ZSP w Borzęcinie Dużym Agnieszka Matuszewska.

Swoimi wspaniałymi występami uświetniły to wydarzenie dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

Zaśpiewały również panie z borzęcińskiego zespołu senioralnego „Sami Swoi”.

Można było także podziwiać zdolności aktorskie uczniów klasy 6B, którzy wystawili przepiękne przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Dickensa. Bogata scenografia, świetne kostiumy i bardzo dobrze odegrane role wprowadziły widzów w cudowny nastrój.

Owacjami na stojąco zostali nagrodzeni Kolędnicy z okolicy, którzy wystąpili w pięknie dopracowanych strojach, jak na prawdziwych kolędników przystało, porywając całą publiczność do wspólnego kolędowania.

Był suto zastawiony stół z domowej roboty ciastami oraz cieplutkie, przygotowywane na miejscu przez uczniów gofry z ulubionymi dodatkami, jak również herbatka i kawka, za które można było wrzucić datek dla potrzebujących rodzin.