WOŚP: Zagraliśmy po raz drugi i pobiliśmy zeszłoroczny wynik naszego sztabu!

udostępnij
  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury Stare Babice 12 stycznia 2020r. zakończyliśmy wynikiem 47.921,47 zł

A to jeszcze nie koniec – cały czas trwają licytacje na allegro! https://allegro.pl/uzytkownik/carrom?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-1-1127

Sztab numer 5299, czyli Dom Kultury Stare Babice połączył siły z Urzędem Gminy Stare Babice, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Stare Babice oraz Biblioteką Publiczną Gminy Stare Babice. Dzień Finału był dniem pełnym atrakcji. Od rana w hali sportowej GOSiR odbywała się sportowa niedziela. W Bibliotece Publicznej Gminy Stare Babice odbył się kiermasz książek. W pracowniach Domu Kultury obywały się warsztaty kulinarne i eksperymenty. Można było także zagrać w różnorodne gry planszowe pod okiem specjalisty, instruktora  Klubu Gier Planszowych prowadzącego zajęcia w Domu Kultury Stare Babice. Warsztaty szycia na maszynie cieszyły się dużym powodzeniem.

Od godz. 14.00 zaczęliśmy program w Sali Widowiskowej Domu Kultury. Wydarzenie otworzył Pan Sławomir Sumka Wójt Gminy Stare Babice, który w tym roku był naszym wolontariuszem kwestującym. Wystąpiło ponad 200- tu artystów małych i dużych. Były występy wokalne, taneczne i teatralne, pokazy capoeiry, kung-fu oraz akrobatyki. Na zakończenie Finału zagrali młodzi i zdolni artyści tj. The Rockin’ Chair oraz zespół PARA.

Nie brakowało także atrakcji w holu przed salą widowiskową. Najmłodsi mogli bawić się zabawkami i klockami pod okiem wolontariuszy w specjalnie przygotowanym stoisku. Dzieci, młodzież i dorośli z chęcią uczestniczyli w warsztatach gry carrom- indyjski bilard oraz novuss- bilard marynarski.  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kiermasz rozmaitości, a także stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Nasz Wojcieszyn” z przepysznymi własnoręcznie przygotowanymi owsianymi ciastkami.

Podczas wydarzeń w Sali Widowiskowej odbyły się emocjonujące aukcje, podczas których licytowaliśmy ponad 40 wyjątkowych pozycji. Najcenniejszy przedmiot tj. koszulka Roberta Lewandowskiego podarowana nam przez Pana Jana Żychlińskiego Starostę Warszawskiego -Zachodniego została wylicytowana za 3,5 tysiąca złotych. Łącznie z licytacji osiągnęliśmy ponad 13 tysięcy złotych.

Punktualnie o godz. 20.00, dzięki wsparciu strażaków z OSP Stare Babice odbyło się światełko do nieba. Piękny pokaz fajerwerków ufundowała firma Piromax.

Chcielibyśmy podziękować naszym współorganizatorom: Urzędowi Gminy Stare Babice, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Bibliotece Publicznej Gminy Stare Babice.

Tak wielkie wydarzenie nie udałaby się bez naszych sponsorów, partnerów, darczyńców, instruktorów, artystów, uczestników zajęć i wszystkich gości, a przede wszystkim – bez wolontariuszy. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do współpracy za rok.

Gramy, bo lubimy! Pomaganie jest dziecinnie proste…

Galeria

Relacja filmowa