Wszystko gra w Borzęcinie! Warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne i koncerty.

udostępnij

W sobotę 3 lipca rusza IV kurs muzyczny „Wszystko gra w Borzęcinie”. Kurs muzyczny obejmuje indywidualne i zespołowe lekcje gry na 3 instrumentach: wiolonczeli, fortepianie i skrzypcach. Bedzie prowadzony przez pedagogów szkół muzycznych: Elżbietę Jaroszewską-Kordykiewicz, Marzenę Bajkowską, Andrzeja Kordykiewicza, Danutę Stradowska, Zuzannę Stradowską i Małgorzatę Gambrych. W ramach kursu planowane jest utworzenie małej orkiestry i zajęć kameralnych. Dzieci będą mogły też uczestniczyć w warsztatach plastycznych i teatralnych.
To, czego dzieci się nauczą na warsztatach, będzie można posłuchać na 3 koncertach otwartych dla publiczności. Uczymy się grać, aby sprawiać radość słuchaczom. Kurs będzie bardzo dobrym miejscem pierwszego bliskiego kontaktu z muzyką. Na trzech koncertach zaprezentują się uczestnicy i ich pedagodzy ukazując piękno muzyki klasycznej i kunszt młodych wirtuozów na każdym etapie rozwoju. Na kurs zaprasza Danuta Stradowska, dyrektor kursu, a jednocześnie mieszkanka Borzęcina.
Koncerty odbędą się w Centrum Misji Afrykańskich 6 i 8 lipca o godz.17.00 oraz 10 lipca o godz. 12.00 – wstęp  wolny. W spotkaniach mogą wziąć udział dzieci, które już grają na instrumentach, ale także te, które dopiero planują rozpocząć muzyczną przygodę.
Warsztaty odbywają się po raz czwarty. W 2018 r. i 2019 r. miały miejsce w Krynicy-Zdrój. W tym roku odbędą się  w lipcu w Borzęcinie Dużym, a w sierpniu w Krynicy-Zdrój.
Udział w warsztatach jest odpłatny. Zarówno na te odbywające się w Borzęcinie Dużym, jak i w Krynicy-Zdrój, można się jeszcze zapisać wysyłając mail na adres: wszystkograwkrynicy@gmail.com
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Praska Muza.