Zakończenie I kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Stare Babice

udostępnij

W piątek 29 października 2021  z okazji zakończenia I kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Stare Babice, radni Młodzieżowej Rady Gminy, Wójt Gminy Stare Babice, Przewodniczący Rady Gminy oraz Gminna Rada Seniorów posadzili symbolicznie drzewa.

Łącznie zasadzono 30 sztuk drzew gatunku lipa drobnolistna. Drzewa były sadzone w Lipkowie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach zastępowania obcych gatunków inwazyjnych, drzewami gatunków rodzimych. Akcja prowadzona była pod nadzorem  przedstawiciela parku (leśnika), który wskazał właściwą lokalizację do nasadzeń, rozstaw drzew oraz sposób sadzenia. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników akcja przebiegła bardzo sprawnie. Ustalono, że zostanie ona powtórzona i kolejna taka akcja odbędzie się w następnym roku.

Po zakończeniu prac w lesie, na polanie w Lipkowie rozpoczęła się druga cześć spotkania. Wójt gminy złożył podziękowania dla radnych I kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Stare Babice za zaangażowanie społeczne i działania na rzecz młodzieży, a także niejednokrotnie cenne uwagi i spostrzeżenia.
Podczas spotkania Radni Młodzieżowej Rady Gminy I kadencji, mieli okazję poznać się z nowo wybranymi Radnymi, wymienić doświadczeniami, ale przede wszystkim zintegrować przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.