Zaproszenie na krąg dla osób wspierających uchodźców z Ukrainy

udostępnij
Dom Kultury Stare Babice zaprasza na spotkania Kręgu osób wpierających uchodźców z Ukrainy.

Do czego zapraszamy? Do spotkania, w którym każdy uczestnik będzie mógł wyrazić się oraz usłyszeć inne osoby, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Spotkanie będzie prowadzone przez doświadczone osoby, które zadbają o atmosferę bezpieczeństwa i szacunku.

Po co to robimy?

Zauważamy w naszym otoczeniu, że osoby, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom są często zmęczone, przytłoczone i samotne. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której można podzielić się swoim doświadczeniem i zostać usłyszanym. Z naszego doświadczenia wynika, że przynosi to ulgę, rozluźnienie, poczucie wspólnoty oraz przywraca kreatywność w mierzeniu się z wyzwaniami. Zależy nam na tym, żebyśmy się wspierali wzajemnie w tym maratonie pomagania.

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy wszystkie osoby, które wspierają uchodźców i chcą podzielić się swoim doświadczeniem i jednocześnie są ciekawe i gotowe usłyszeć innych.

Jak to wygląda?

Krąg będzie facylitowany – co oznacza, że po każdej wypowiedzi nastąpi odzwierciedlenie głębszego znaczenia, uczuć, potrzeb, aby budować bezpieczeństwo i wzajemne zaufanie. Rolą facylitatorek jest ułatwienie wzajemnego zrozumienia na poziomie wyrażanych emocji i potrzeb oraz głębszych znaczeń, szczególnie wtedy, gdy w wypowiedziach pojawią się oceny czy osądy. Czasem mogą przerywać – z intencją lepszego zrozumienia, usłyszenia wszystkich aspektów, lub z troski o bezpieczeństwo uczestników i trzymania się ustalonych ram spotkania.

Czas i miejsce

13 maja 2022, 19.00-21.00

Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice, Polna 40, 05-082 Stare Babice

Zapisy

Wydarzenie jest bezpłatne. Zapisz się tutaj https://www.strefazajec.pl/course/view/id/35222

Prowadzące:

Anna Tomaszewska-Cichowlas : trenerka komunikacji opartej na empatii, mediatorka w nurcie NVC, trener dziecięcych umiejętności społecznych, terapeutycznie pracuje w oparciu o metodę Internal Family Systems ( praktyk IFS)  www.facebook.com/owijalnia

Magda Barańska – oferuję sesje coachingowe, mediacje, szkolenia, facylituję spotkania i kręgi dialogowe z intencją wspierania poczucia sprawczości, przywracania przepływu energii i wypracowywania konkretnych działań; pracuję w oparciu o zasady Nonviolent Communication, Convergent Facilitation, Restorative Circles, Nonviolence, Financial Gift Hub, www.strefaporozumienia.pl 

linki do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/686942989050041/

https://domkultury-starebabice.pl/wydarzeniedksb/krag-dla-osob-wspierajacych-uchodzcow-z-ukrainy/