ZAPROSZENIE NA RECITAL TAŃCÓW INDYJSKICH W DOMU KULTURY STARE BABICE

udostępnij

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie pt. SANGAM- recital klasycznych indyjskich tańców. Taniec bharatanatyam, pochodzący z południa Indii zaprezentuje wspaniała indyjska artystka – Apeksha Niranjan. Taniec z północy Indii – kathak – zobaczymy w wykonaniu polskiej tancerki Magdaleny Niernsee. Dzięki artystkom przeniesiemy się do Indii w niezwykły świat sztuki tańca. Tańca, który jest połączeniem ciała i umysłu, ekspresji i ruchu, rytmu i melodii, a czym więcej? Okazję aby się przekonać będą mieli Państwo już 6 czerwca 2023r. o godzinie 19:00.

Apeksha Niranjan występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach. Po raz pierwszy na scenie sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice wystąpiła w maju 2019 roku i wówczas zachwyciła widownię swoimi umiejętnościami i tańcem.

Magdalena Niernsee jest absolwentką Wyższej Szkoły Tańca Kathak tj. Kathak Kendra w Nowym Delhi. Tańcem indyjskim zajmuje się od 1998 roku. Od 2018 roku współtworzy niezwykły projekt muzyczno-taneczny „Natya-Raaga” – muzyka i taniec Indii, wraz z Michałem Rudasiem, Tomaszem „Ragaboyem” Osieckim oraz Piotrem Malcem.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Carrom oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Bezpłatne bilety dostępne są online: https://bilety.io/MXkpU lub w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice, przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli. Sekretariat jest czynny pn.-pt. godz. 8:00-16:00, środa godz. 10.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy.