Zawieszenie kursu dodatkowego linii 719

udostępnij

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od dnia 29.05.2023 r. zawieszone zostanie kursowanie autobusu rezerwowego (godz. 6.50) z Zaborowa do Metra Bemowo. Decyzja ta została podjęta po analizie monitoringu komunikacji publicznej w naszej Gminie, prowadzonej przez nasz urząd oraz Zarząd Transportu Miejskiego.

Na wniosek Urzędu Gminy  w uzgodnieniu z  Miastem Stołecznym Warszawa, MZDW i GDDKiA zostały zmienione ustawienia sygnalizacji świetlnej na węźle trasy S8 -„Blizne”. Zmiana ta została dedykowana, przede wszystkim ulicy Warszawskiej – droga wojewódzka 580 (czyli wyjazd ze Starych Babic). Uwzględniono tu obserwowane, zwiększone natężenie ruchu na ul. Warszawskiej, co znacząco wpłynęło na poprawę mobilności transportu publicznego, a także samochodowego.

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami m.st. Warszawa i ZTM w sprawie remontu ul. Lazurowej, monitorujemy sytuację i będziemy wspólnie reagować w przypadku utrudnień.

Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować, że Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, prowadzi rozmowy z ZTM w sprawie poprawy komunikacji na całym obszarze Gminy tak, aby autobusy w szczytach porannych i popołudniowych kursowały co 10 minut. Wpłynie to znacząco na możliwości naszej komunikacji z Warszawą.

Szczególne podziękowania za zrozumienie i pomoc kierujemy do Pana Macieja Fijałkowskiego, Dyrektora Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju oraz Jego zespołu.

W kolejnych publikacjach na bieżąco będziemy Państwa informować o postępach tych rozmów.