230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

udostępnij

Już niedługo będziemy obchodzić 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto pamiętać, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu Polskiego.

Z tej okazji zapraszamy na koncert organizowany przez Dom Kultury Stare Babice, który odbędzie się we wtorek 4 maja o godz. 19:00 online. Podczas koncertu usłyszymy piosenki związane z wolnością, niepodległością i ze Świętem Konstytucji. Nowe, oryginalne aranżacje Marcina Cichockiego, w wykonaniu znakomitych artystów młodszego pokolenia. Wystąpią: Kamil Zięba – wokal, Marcin Cichocki – fortepian, aranżacje, Karol Domański – perkusja, Maciej Matysiak – gitara basowa.
Wydarzenie będzie transmitowane online na fanpage’u Domu Kultury Stare Babice, link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1132651287162363/
Warto odwiedzić również stronę, na której znajdują się informacje o wydarzeniach rocznicowych i historii Konstytucji: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/3maja

Jak co roku zachęcamy do wywieszenia flagi polski na swoich domach. Zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie swojej flagi i podzielić się nim w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

W akcji dotychczas brali udział m. in.: Adam Małysz, Marcin Gortat, Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. Ambasadorami akcji są wszyscy Polacy, którzy wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnego  świętowania!