100 rocznica urodzin Karola Wojtyły

udostępnij

Dziś przypada wyjątkowa – 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły.

18 maja 2020 r. Jan Paweł II kończyłby 100 lat. Był pierwszym Papieżem, nie Włochem, od 1522 r. oraz pierwszym Polakiem sprawującym urząd Papieża.
Jako pierwszy Papież odwiedził meczet, synagogę, kościół luterański i aż 132 kraje.
Karol Wojtyła był jedynym Papieżem, który znał biegle aż 10 języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski, łacina, ukraiński, czeski i węgierski. Porozumiewanie się z ludźmi przychodziło mu z dużą łatwością.
Jan Paweł II łamał wszelkie stereotypy, był to pierwszy Papież, który nawet wziął udział w koncercie rockowym.
Papież był niezwykle oryginalną osobą. Był wysportowany, uprawiał sporty, takie jak jazda na nartach i spływ kajakiem, uwielbiał wspinaczkę górską. Zasłynął w Watykanie tym, że wprowadził Internet. Było to innowacyjne przedsięwzięcie, wcześniej kompletnie nieosiągalne.
Papież Polak niezwykle mocno kochał dzieci, zawsze chciał, aby te niewinne istoty miały godne i dobre życie. Był to pierwszy Papież, który napisał list do dzieci.

Karol Wojtyła – duszpasterz krakowski – stał się Papieżem całego świata!

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka oraz Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Tomasz Szuba złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy babickim kamieniu upamiętniającym niezwykłą postać Papieża św. Jana Pawła II i jego pontyfikat.