76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

udostępnij
Szanowni Państwo,
obchodzimy dziś 76 rocznicę rozpoczęcia heroicznej walki w Warszawie przeciwko znienawidzonemu okupantowi. Dzisiaj po upływie tylu lat, my współcześni z całą pewnością lepiej rozumiemy sens zbrojnego wystąpienia i sens nadludzkiego poświęcenia dla sprawy wolności i honoru Rzeczypospolitej. Nie do przecenienia jest wpływ siły moralnej Powstania Warszawskiego w kształtowaniu współczesnej Polski i jej wartości. Stare Babice chociaż położone w bliskości Stolicy nie były objęte bezpośrednimi walkami z okupantem, jednakże wydarzenia te odcisnęły i tutaj swoje tragiczne piętno…

W związku z 76 rocznicą Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy dla naszych Mieszkańców folder nawiązujący do tamtych czasów.
W wersji papierowej foldery będą dystrybuowane przez harcerzy pod OSP Stare Babice oraz OSP Borzęcin Duży dziś tuż przed godziną „W”, na którą zapraszają Wójt Gminy Stare Babice oraz Strażacy.
Osoby, które nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu folder mogą pobrać w wersji elektronicznej nanaszej stronie bądź w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Stare Babice.