Dzień Dziecka z udziałem Służb Mundurowych

udostępnij

Dziś, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka, funkcjonariusze: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim, Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Aresztu Śledczego Warszawa Służewiec, OSP Stare Babice, OSP Borzęcin Duży, JRG Błonie oraz Stacja Ratownictwa Medycznego dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na zaproszenie Wójta Gminy Stare Babice, wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym dla uczniów szkól z całego powiatu.

Edukacja przez zabawę

Służby przygotowały dla dzieci wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych, quizów i zabaw. Dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt, jaki na co dzień używają służby porządku i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik, miał okazję doświadczyć jak wygląda praca w zadymionym pomieszczeniu wchodząc do namiotu tzw. komory dymowej., a dzięki specjalnym goglom zniekształcającym widzenie, zobaczyć w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol. Ponadto zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy mundurowych, sprzętem specjalistycznym, umundurowaniem, motocyklami, a także specjalnie wyszkolonymi psami, które współpracują ze służbami w celu wykonywania zadań

Wydarzenie było doskonałą okazją do przybliżenia zainteresowanym powagi i odpowiedzialności pracy wykonywanej przez wszystkie zaprezentowane służby.

Bardzo dziękujemy za niezwykle ciekawą i cenną lekcję o bezpieczeństwie poprzez zabawę. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia służb i jednostek, w szczególności dla Pana Roberta Nowakowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz Pani Beaty Łukasiewicz-Ostrowskiej, którzy przygotowali to wydarzenie.