Samowola Budowlana!

Uwaga,
mieszkaniec posesji na rogu ul. Kusocińskiego i Kompanii Jerzyków buduje nielegalnie płot na przejściu między osiedlami.
Wystają ostre przedmioty i niezabezpieczone krawędzie. Czy Gmina reagowała w tej sprawie? czy wydana została zgoda? Jakie kroki zamierza podjąć wójt gminy?

Zaniepokojeni mieszkańcy

Awaria latarni ulicznej przy ul. Wierzbowa 40, Kwirynów

Dzień dobry,
od dłuższego czasu latarnia włącza się i wyłącza (głównie jest wyłączona). Bardzo proszę o interwencję.

Zgłoszenie usterki oświetlenia

Szanowni Państwo ,
zgłaszam niniejszym usterkę źródła światła w oprawie lampy ulicznej przy ul. Koczarskiej na wysokości nr.30 ( ok. 2 tygodni).

utwardzenie/urządzenie drogi

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą/wnioskiem o urządzenie drogi dojazdowej na działce drogowej 614 i 615 należącej do Gminy Stare Babice.
Gmina w kwietniu br. wykarczowała teren, niemniej na działce pozostały karpy drzew uniemożliwiające przejazd samochodem osobowym.
Dotychczasowy, tymczasowy dojazd do działki przebiegał przez tereny prywatne, które aktualnie zostały już przez właścicieli zagospodarowane, ogrodzone. Tym samym nie mamy możliwości dojazdu do naszej nieruchomości tj. działki 543 na której został już posadowiony budynek mieszkalny i do którego planujemy się wprowadzić w lipcu br.
Dlatego też niezwykle pilne jest dla nas urządzenie drogi dojazdowej, bowiem aktualnie nie mają możliwości dojazdu ani samochody ciężarowe realizujące dostawy na budowę, ani samochody osobowe.
W załączeniu mapa z zaznaczonym obszarem nienadającym się do przejazdu samochodem, plan zagospodarowania terenu działki 543 oraz zdjęcie poglądowe terenu z widokiem budynku.
Proszę o udzielenie informacji zwrotnej odnośnie naszej prośby.

Z poważaniem
Dorota i Piotr Falacińscy

Tiry Które niszczą nasze lokalne drogi.

Szanowni państwo nasze drogi lokalne są rozjeżdżane przez TIRY. Mieszkam przy ulicy Sikorskiego gdzie mimo ograniczenia tonażowego nikt tego nie przestrzega. Liczba Cystern przewożących paliwa (materiały niebezpieczne) i Tirów z pobliskiego centrum logistycznego (Mościska) rośnie z każdym dniem. Ulica Sikorskiego właśnie była naprawiana ale czy było warto jeżeli nikt nie przestrzega ograniczeń tonażowych. Pozdrawiam i liczę na reakcję.

 

 

Wyrównanie drogi ul. Ciećwierza

Szanowni Państwo,

W dniu 10 września 2019 roku wysyłałam do Państwa Gminy wniosek z prośbą o utwardzenie drogi dojazdowej do domów przy ulicy Ciećwierza, ale w tej dalszej zabudowie, do których dojazd prowadzi przez drogi nieasfaltowe (Np do adresu Ciećwierza 126C). Stan tych dróg jest tragiczny, zwłaszcza po remoncie drogi przy ul. Szymanowskiego, który był prowadzony w roku 2019, kiedy to objazd był puszczony właśnie drogą nieasfaltową. Dojazd do tych dróg możliwy jest przez wjazd bezpośrednio od asfaltowej ulicy Ciećwierza lub od strony lasu ze skrzyżowania z ulicą Jana Kazimierza. Niestety w roku 2019 nie otrzymałam od Państwa żadnej odpowiedzi, ani pozytywnej, ani negatywnej, ani nawierzchnia nie została choć trochę poprawiona (chociaż te największe dziury!!). Aktualnie po zeszłorocznych objazdach i zimie, dziury są tak ogromne, że kiedy pada deszcz strach jest tą drogą jechać, bo nie wiadomo czy się w ogóle przejdzie, a niestety dojazdu do domu innego nie ma… Zwracam się więc z prośbą po raz drugi o utwardzenie/poprawienie drogi dojazdowej mieszkańców ulicy Ciećwierza, ponieważ zaraz dojdzie do sytuacji, że zostaniemy odcięci od drogi doprowadzającej do domu, bo zrobi się ona całkowicie nieprzejezdna. Załączam dodatkowo zdjęcie mapki wraz z zaznaczonymi na czerwono dwiema drogami nieasfaltowymi, jedynymi jakie prowadzą do domów, a obu stan wymaga szybkiej poprawy.

Będę wdzięczna również za otrzymanie jakiejkolwiek odpowiedzi, czy wniosek został rozpatrzony pozytywnie czy negatywnie, aby mieszkańcy tam mieszkający mogli wiedzieć co będzie dalej z drogą.

Z wyrazami szacunku,
Patrycja Orłowska