EBOI – załatwiaj sprawy bez wychodzenia z domu!

udostępnij

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta – nowoczesny standard w Urzędzie Gminy Stare Babice

W dobie pandemii, kiedy urzędy ograniczają przyjmowanie mieszkańców, Urząd Gminy Stare Babice, wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców uruchomił EBOI – Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta dostępne pod adresem https://starebabice.eboi.pl/ oraz specjalnie dedykowaną aplikację Gmina Stare Babice do pobrania z Google Play i AppStore.

 

System EBOI umożliwia wygodne i szybkie składanie wniosków przez internet. Zakres obsługiwanych spraw będzie stale poszerzany, a oprócz wniosków dostępnych w panelu można złożyć dowolne pismo do urzędu.

Po zalogowaniu do EBOI można sprawdzać aktualne opłaty za śmieci i podatki, dokonać wpłat za pomocą szybkich płatności oraz sprawdzić historię swoich opłat. Ponadto system wysyła komunikaty email i sms o terminie zbliżającej się płatności i konieczności jej uregulowania.

W jaki sposób założyć konto na EBOI?

Mamy dwie możliwości:

  1. Poprzez profil zaufany – za pośrednictwem swojego konta bankowego.
  2. Za pomocą adresu e-mail. Po wypełnieniu formularza na stronie, musimy przyjść do urzędu z dowodem o9sobistym, celem weryfikacji użytkownika.

Z racji Państwa bezpieczeństwa i wygody polecamy zakładanie konta poprzez profil zaufany.

Zachęcamy do pobrania aplikacji na telefon komórkowy: z systemem Android  lub z systemem IOS.

Aplikacja mobilna oprócz powiązania z EBOI, pozwala na szybkie zgłaszanie awarii zauważonych na terenie gminy Stare Babice. Dzięki e-interwencji, każdy Mieszkaniec m.in. szybko będzie mógł dokonać zgłoszenia, załączyć zdjęcie oraz przesłać namiar GPS w celu zgłoszenia prośby o interwencję.

Oprócz wysyłania zgłoszeń, w aplikacji Gmina Stare Babice możemy także zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami oraz sprawdzić gdzie znajdują się najciekawsze atrakcje turystyczne w gminie Stare Babice.

W trakcie przygotowania jest wprowadzenie elektronicznych ankiet i konsultacji. Zarówno aplikacja jak i portal EBOI są cały czas ulepszane i rozbudowywane. Jeśli zauważą Państwo błędy w działaniu serdecznie prosimy o zgłoszenie uwagi adres mailowy: info@stare-babice.pl