Gościliśmy delegację seniorów z Niedźwiady

udostępnij
Szanowni Państwo, w piątek, 11 września 2020 r. gościliśmy w naszej gminie delegację seniorów z gminy Niedźwiada, położonej w województwie lubelskim.
Wizyta studyjna została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Niedźwiada – „Nowa myśl – wspólne działanie”. Celem wizyty było dostarczenie uczestnikom możliwości poznania nowych i innowacyjnych rozwiązań wsparcia seniorów oraz wspólna wymiana doświadczeń.

Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Stare Babice Tadeusz Wiśniewski wraz z Członkami Rady Seniorów Gminy Stare Babice powitali 32 gości w Domu Kultury Stare Babice, z Wójtem Gminy Niedźwiada Markiem Kubiakiem na czele. Po słodkim poczęstunku uczestnicy przenieśli się do sali widowiskowej, gdzie nasi babiccy seniorzy ze sceny, osobiście opowiedzieli o działaniach Rady Seniorów oraz o tym co Gmina dla nich oferuje, a jest tego bardzo dużo. Swoje wystąpienie miały również Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Agnieszka Matuszewska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Alicja Napurka. Spotkanie uświetnił Zespół Sami Swoi oraz Zespół Bez Nazwy, którym serdecznie dziękujemy za dużą dawkę pozytywnej energii.
Ważnym punktem było zwiedzanie Biblioteki Publicznej Stare Babice oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice, które zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

Była to druga delegacja seniorów w naszej gminie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Cieszymy się, że realizacja polityki senioralnej, która ma miejsce w Gminie Stare Babice jest znana i doceniana w całej Polsce.

Warto dodać, że babiccy seniorzy wraz z wójtem zostali zaproszeni na rewizytę. Termin nie został jeszcze ustalony, ale na pewno skorzystamy z zaproszenia, tym bardziej dlatego, że okazało się, iż w gminie Niedźwiada mieszkają przemili ludzie, którzy mają nam wiele do pokazania w swojej okolicy.