Hoop Spoort – zapraszamy do udziału w wydarzeniu edukacyjno – sportowym

udostępnij

Hooop Spoort to projekt edukacyjno-sportowy, którego uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI . Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Zajęcia odbywają się w halach sportowych lub na innych obiektach sportowych. 

Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postacie lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych.

Podczas wydarzenia dzieci spotykają się z obecnymi gwiazdami lekkiej atletyki, które podczas warsztatów przedstawiają dzieciom najważniejsze osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, jak i własne. Gościliśmy takie gwiazdy jak m.in. Kamila Lićwinko, Artur Partyka, Sebastian Chmara, Marek Plawgo, Paweł Januszewski i Marcin Nowak.

Wydarzenie składa się z dwóch części przy współudziale obecnych gwiazd sportu:

1. Część edukacyjna

– najważniejsze wydarzenia ze świata lekkiej atletyki

– filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych

– warsztaty żywieniowe

– konkursy wiedzy o lekkiej atletyce

2. Część sportowa

Wszystkie nasze imprezy rozpoczynają się od zapalenia znicza olimpijskiego, w dodatku pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku !

Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymuje owoc, dyplom, koszulkę oraz pamiątkowy medal. Dla najlepszych szkół wręczane są statuetki.