Impreza sołecka Wierzbin i Zalesie

udostępnij

Dnia 18 września 2022 roku odbył się „II Dzień Mężczyzny – Zlot Starych Samochodów i Motocykli”. Impreza ta została zorganizowana z Funduszy Sołeckich dwóch wsi – Wierzbina i Zalesia. Współorganizatorem oraz osobą prowadzącą była nieoceniona Pani Marta Jaskowska. „II Dzień Mężczyzny – Zlot Starych Samochodów i Motocykli” odbył się na Terenie Rekreacyjnym w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej. Dzięki zaangażowaniu Pani Sołtys Zalesia Małgorzaty Orzechowskiej-Chilimoniuk oraz Pana Sołtysa Wierzbina Dariusza Świątkowskiego odbyły się liczne licytacje, z których pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie naszej małej mieszkanki chorej na SMA – Gabrysi, a także zajęcia z Nordic Walking z profesjonalną instruktorką Agnieszką Stanicką. Nie zabrakło również naszej Gminnej Rady Seniorów, która pod przewodnictwem Pana Tadeusza Wiśniewskiego jak zawsze inspirowała do działania. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się stoiska Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym oraz Policji. Motocykle Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach były nieustannie w centrum zainteresowania najmniejszych uczestników imprezy. Organizatorzy wydarzenia serdeczne podziękowania kierują w stronę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Borzęcinie Dużym, którzy w tym dniu specjalnie dla naszych mieszkańców przygotowali swój pierwszy pokaz na zewnątrz!  Zarówno starsi, jak i młodsi mogli również sprawdzić swoje możliwości artystyczne, malując farbami pod czujnym okiem Pani Agnieszki Rutkowskiej i Pana Jarosława Filipek z Galerii Sztuki IAXAI – inicjatora tej części artystycznej wydarzenia. Obraz ten będzie można zobaczyć na wystawach wielu instytucji, takich jak galerie plenerowe, biblioteki czy domy kultury.  Bardzo dużą atrakcją okazały się również modele samolotów zaprezentowane przez Lotnisko Zalesie, przy którym to stoisku można było również skorzystać z symulatora lotów.

W międzyczasie mieszkańcy Wierzbina i Zalesia mogli skosztować pysznej grochówki od „Złotej Chochli”, a także chrupiących frytek od „Fat&Bike” w Truskawiu, oraz wypić gorącą kawę i herbatę dzięki uprzejmości Pani Teresy Szkieli oraz Pani Teresy Kaczmarczyk. Mieszkańcy miło spędzili czas przy długich rozmowach i muzyce, która dzięki konferansjerowi Zbigniewowi Tchórzewskiemu nie ustawała grać. Nie zabrakło również mieszkańców, którzy tańczyli, bardzo otwarcie okazując swoje zadowolenie z przybycia na „II Dzień Mężczyzny”. Wręczenie fantastycznych nagród i upominków było miłym akcentem ze strony organizatorów , którzy swoje ogromne podziękowania kierują również do Pana Marka Pytlakowskiego, który zaoferował swoją pomoc, czuwając nad porządkiem podczas wydarzenia oraz Panów Dariusza Nowaka, Janusza Pytlakowskiego i Jana Kurasiewicza, którzy zajęli się stroną logistyczną oraz rozstawieniem namiotów na Terenie Rekreacyjnym. Nieocenionym wsparciem był również Pan Sylweriusz Chilimoniuk, który jako współorganizator przejął kontrolę nad całokształtem wydarzenia, co sprawiło, że było ono na bardzo wysokim poziomie.

II Dzień Mężczyzny to zdecydowanie fantastyczne wydarzenie, które ze względu na swój niepowtarzalny charakter oraz przemiłą atmosferę zaczyna stawać się tradycją. Mamy zatem nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na „Zlocie Starych Samochodów i Motocykli”, gdyż zachwytom nad tymi pięknymi maszynami nie było końca.