Spotkanie Sąsiedzkie Sołectwa Stare Babice

udostępnij

Dnia 18 września 2022 roku odbyło się wydarzenie finansowane ze środków sołeckich „Spotkanie Sąsiedzkie Sołectwa Stare Babice”. Był to event zorganizowany wspólnie przez Sołectwo Stare Babice na czele z Panią Sołtys Lucyną Skrzeczkowską oraz przez OSP Stare Babice na czele z Panem Prezesem Gracjanem Klimkiem. Podczas wydarzenia było mnóstwo atrakcji, którymi dowodził fantastyczny konferansjer. Było mnóstwo zabaw dla dzieci, zaś każdy dorosły mieszkaniec również znalazł coś dla siebie. Utworzona została strefa sportowa, a także każda rodzina miała szansę wziąć udział w olimpiadzie rodzinnej. Każdy uczestnik poszczególnych konkursów otrzymał imienny certyfikat. Istne szaleństwo dziecięcych zabaw odbywało się również na dmuchańcach, które były ogromne i pozwoliły naszym najmłodszym mieszkańcom na niezapomniane chwile.

Była również doskonała możliwość, aby się posilić. Zapach pysznych potraw z grilla unosił się chyba w całych Starych Babicach. Ku uciesze dzieci nie zabrakło również stoiska z watą cukrową oraz popcornem.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również atrakcja przygotowana przez OSP Stare Babice. Otóż można było zapoznać się z wozami strażackimi oraz poćwiczyć gaszenie pożaru, trafiając na szczęście nie w sam ogień, lecz w wyznaczony punkt. Organizatorzy wielkie podziękowania kierują w stronę młodych strażaków, bez których ta atrakcja nie miałaby szansy zaistnieć podczas tego wydarzenia.

Wielkie podziękowania Organizatorzy kierują również w stronę Hurtowni Warzyw i owoców BUKAT za owocowe poczęstunki, a także Cukierni MARKIZA za przygotowanie przepysznych słodkich smakołyków. Jednak bez wątpienia największą popularność wśród produktów spożywczych zdobyły własnoręcznie pieczony chleb, własnego wyrobu smalec i ogórki samej Pani Sołtys!

Wydarzenie to na długo zapadnie w pamięci naszych starobabickich mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że za rok spotkamy się tam w równie fantastycznym, lecz jeszcze większym gronie.