KINO NA LEŻAKACH w Topolinie

udostępnij

W sobotę 2 lipca 2022 r., o godz. 21.00, zapraszamy na film „Czworo dzieci i coś” w ramach wydarzenia KINO NA LEŻAKACH w Topolinie (Biesiada Topolin, ul. Poprzeczna 25).

Wstęp wolny. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach funduszy sołeckich sołectwa Topolin.

Prosimy o zabranie ciepłych kocyków.

Opis:
Grupa dzieci na wakacjach w Kornwalii spotyka na plaży magiczne stworzenie, które posiada niezwykłą moc spełniania życzeń.
Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać a jej młodszy brat Robert to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza „przyszywana” siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice. Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe…COŚ. Piaskoludek – bo tak się nazywa zabawna kudłata istota – ma niezwykłą moc spełniania życzeń. Zasada jest taka: jedno życzenie dziennie. Piaskoludek je spełni, ale tylko do zachodu słońca. Nieoczekiwanie na ich drodze staje czarny charakter – Tristan, który odkrywa sekret dzieci i chce zdobyć Piaskoludka na własność…
Reżyseria – Andy De Emmony
Scenariusz – Simon Lewis
Gatunek – Familijny / Fantasy
Produkcja – Wielka Brytania
Premiera – 3 kwietnia 2020 (świat)