Komputery dla nauczycieli

udostępnij

Od kilku dni trwa doposażanie kadry nauczycielskiej w komputery mające zapewnić ciągłość pracy zdalnej pomiędzy nauczycielami, a uczniami w gminie.

Dzięki uprzejmości Pana Bartłomieja Nowaka z Edu Fun Academy udało się pozyskać do końca roku osiemnaście komputerów dla naszych szkół i kadry nauczycielskiej, co stanowi sto procent potrzeb zgłoszonych przez dyrektorów szkół. Z całego serca pragniemy podziękować Panu Bartłomiejowi za ten piękny gest i wsparcie jakim obdarzył gminne placówki oświatowe.

W ostatnim czasie przekazaliśmy również zestawy komputerowe, składające się z laptopa z pełnym oprogramowaniem oraz mobilnym internetem, przeznaczone dla dzieci z rodzin wykluczonych cyfrowo z terenu naszej gminy.

Obecnie czekamy na informację o wpłynięciu środków pieniężnych na zakup kolejnych komputerów dla dzieci i rodzin wykluczonych cyfrowo w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Po wpłynięciu środków finansowych do gminy, o których mowa, przystąpimy do zakupu kolejnych zestawów komputerowych.

Postępowanie zakupowe zostanie opublikowane w internecie tak, aby wybrać najbardziej korzystną ofertę zapewniającą naukę zdalną dla naszych najmłodszych mieszkańców.