Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis oraz uroczyste wręczenie nagrody BABINICZ 23.06.2024r.

udostępnij
Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis oraz uroczyste wręczenie nagrody BABINICZ
Sławomir Sumka Wójt Gminy Stare Babice oraz Janusz Czaja – Dyrektor Domu Kultury Stare Babice serdecznie zapraszają w dniu 23 czerwca br. na koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Bernarda Chmielarza oraz uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz”.
Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Bernarda Chmielarza rozpocznie sezon letni w Starych Babicach pn. „Kulturalne lato” oraz uświetni wręczenie prestiżowej nagrody „Babinicz” osobie zasłużonej w gminie i działającej na rzecz społeczności lokalnej.

Koncert z pewnością spodoba się szerokiej publiczności, a w szczególności melomanom, którzy cenią sobie lekki gatunek muzyki jakim jest operetka i musical. Z estrady popłyną najpopularniejsze hity operetkowe i musicalowe wszech czasów. To muzyczna podróż do krainy pełnej dowcipu, intryg, miłości, czarujących kobiet i przystojnych gentelmanów. Koncert zostanie przygotowany i zrealizowany na najwyższym poziomie, o który Filharmonia Pomorska dba nade wszystko.
W gronie solistów wystąpią:
• Dorota Nowak – sopran liryczny
• Roksana Korban – sopran
• Nazarii Kachala – tenor
• Łukasz Lenart – baryton
Koncert zostanie okraszony komentarzem konferansjerów, w których role wcielą się – Beata Bobińska i Ernest Żórawski. Całość połączona z umiejętnościami wokalnymi, talentem aktorskim solistów, gra świateł, rozmaitością strojów stworzy barwne i niezapomniane widowisko. Z estrady popłyną chwytające za serce melodie z operetek takich jak Kraina Uśmiechu, Księżniczka Czardasza, z musicali Upiór w Operze, Evita, nie zabraknie przebojów z filmów oraz polskich piosenek wykonywanych przez Seweryna Krajewskiego, czy Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert odbędzie się w plenerze i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców gminy Stare Babice.
Organizatorzy:
• Gmina Stare Babice
• Dom Kultury Stare Babice

Patronat medialny:
• Gazeta Babicka
KONCERT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
UWAGA!!!
W przypadku złych warunków atmosferycznych uroczystość zostanie przeniesiona do hali sportowej GOSiR w Zielonkach – Parceli przy ul. Południowej 2B.