Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

udostępnij
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.
Dzień ten jest okazją by zastanowić się nad obecnością osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz nad naszą rolą w ich życiu. Jego celem jest również zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.
Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Gminie Stare Babice odbywają się pod hasłem „Jesteśmy z Wami”.
W ramach obchodów:
– odbył się konkurs fotograficzny „Gmina Stare Babice miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami”
– stowarzyszenie NASZ DOM – GODNE ŻYCIE  zaprosiło babickie szkoły do poruszenia tematu niepełnosprawności w trakcie zajęć edukacyjnych.
Zwieńczeniem obchodów będzie wręczenie nagród oraz projekcja filmu poruszającego kwestie niepełnosprawności „Cudowny chłopak”.
W czasie gali będziecie Państwo mieli również możliwość wsparcia finansowego leczenia mieszkanki naszej gminy, maleńkiej Gabrysi Dorockiej, chorej na SMA.
Zapraszamy do oglądania transmisji online z Gali, o godz. 17:30 na profilu stowarzyszenia: https://www.facebook.com/NASZ-DOM-GODNE-%C5%BBYCIE-Stowarzyszenie-OzN-105072600960720
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Gminie Stare Babice odbędą się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Wójta Gminy Stare Babice.