Zmarł ksiądz kanonik Józef Olczak

udostępnij

Dziś zmarł ksiądz kanonik Józef Olczak. Był proboszczem parafii w Borzęcinie Dużym w latach 1977-1995, laureatem nagrody Babinicz za 2006 rok, którą otrzymuje co roku mieszkaniec gminy szczególnie zasłużony dla jej społeczności.
Ksiądz kanonik Józef Olczak od 1975 roku pracował w parafii w Borzęcinie Dużym. Przez 18 lat był jej proboszczem, w ostatnich latach na emeryturze, ale nadal wykonywał obowiązki duszpasterskie. Zawsze służył wiernym dobrą radą i przykładem. Organizował nie tylko życie duchowe parafian, ale przez wiele lat zajmował się również interesami parafii – doprowadził do odnowienia kościoła i innych obiektów parafialnych – plebanii, organistówki, remontu cmentarza. Mieszkańcy gminy będą go wspominać nie tylko jako wspaniałego kapłana, skromnego człowieka, ale także aktywnego fizycznie sportowca, gdyż uwielbiał jeździć na rowerze.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele w Borzęcinie Dużym w poniedziałek (06.12.2021 r.) o godzinie 17.30 dla parafian pracujących oraz dekanatu.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek (07.12.2021 r.) o godz. 10.00 w Parafii w Borzęcinie Dużym.
Tego samego dnia (07.12.2021 r.) o godz. 14.00 w Parafii Rodzinnej w Głogowcu k. Kutna, zostanie odprawiona Msza święta, po czym nastąpi złożenie ciała w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Parafii w Głogowcu.