Nakładki wodomierzowe w innowacyjnej technologii przesyłu i przetwarzania danych

udostępnij

W GPK Eko-Babice  31 marca 2022 nastąpił wybór oferenta w przetargu na „Zakup i dostawę urządzeń do zdalnego odczytu wodomierzy (nakładek wodomierzowych) oraz systemu transmisji i przetwarzania danych w technologii LoRaWAN wraz z infrastrukturą”.

Wybrano ofertę AIUT sp. z o.o. z Gliwic. Cena oferty to 934 554 zł.

Zastosowana technologia nakładek wodomierzowych zapewni możliwość zdalnego odczytu wodomierzy Mieszkańców w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu innowacyjnego systemu transmisji i przetwarzania danych LoRa.
To pierwsze tak innowacyjne wdrożenie tego rozwiązania na terenie gminy wiejskiej w Polsce. Do tej pory tego typu rozwiązania były wprowadzane w dużych miastach w ramach systemów SmartCity.

Dzięki rozwojowi technologii informacyjno-komunikacyjnych i wykorzystaniu Internetu Rzeczy (IoT) nasze przedsiębiorstwo stanie się bardziej przyjazne mieszkańcom i będzie mogło efektywniej wykorzystywać dostępne zasoby nie tylko infrastruktury wodociągowej, a rachunki za media oparte będą na faktycznym zużyciu, co dla Klientów oznacza koniec szacunkowych rachunków i nadpłat.

 

zdjęcie: źródło AIUT