Niecodzienny gość zawitał do Parku w Starych Babicach

udostępnij
Park w Starych Babicach został odwiedzony przez niecodziennego gościa- spacerujący łoś zwrócił uwagę jednego z pracowników Urzędu Gminy.
Łosie w mieście najczęściej pojawiają się właśnie wiosną, gdy rodzą się młode osobniki. Zeszłoroczny przychówek odłącza się od matek i wędruje w poszukiwaniu nowych terytoriów.
Przybycie łosia do parku w Starych Babicach jest niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem, które przyciąga uwagę. Warto jednak pamiętać, że jest to zwierzę dzikie, które należy szanować i zachowywać odpowiedni dystans.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców udostępniamy informacje o zachowaniu ostrożności i dystansu od zwierzęcia.
Zachowania w przypadku spotkań z dzikimi zwierzętami.
Nie każdy z nas wie jak należy postępować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem, a brak takiej wiedzy może się tragicznie skończyć nie tyle dla mieszkańca, co dla zwierzęcia, które spłoszone będzie zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Apelujemy o ostrożność i zachowanie kilku zasad bezpieczeństwa podczas takiego spotkania:
1. Zachować spokój, nie płoszyć ani nie straszyć dzikiego zwierzęcia.
2. Pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia, zwierzę może zareagować w różny sposób. Nie wolno wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, nie dokarmiamy zwierząt.
3. Jeśli istnieje taka konieczność zawiadomić Straż Gminną Stare Babice dzwoniąc pod nr tel. 986.
4. Jeżeli zwierzę znajduje się na ogrodzonym terenie, udostępnić wszystkie możliwe drogi wyjścia, nie poganiać zwierzęcia i zejść mu z drogi.
5. Jeśli zaistnieje zagrożenie życia i zdrowia należy zawiadomić Policję w celu zabezpieczenia terenu i ochrony mieszkańców.
6. Zdjęcia i każdą inną dokumentacje naszego spotkania należy robić wyłącznie z bezpiecznej odległości i tak, aby pod żadnym pozorem nie utrudniać prowadzonej interwenci Straży Gminnej czy innych jednostek.
❗Zachowanie ostrożności podczas spotkania z dzikimi zwierzętami jest kluczowe dla Państwa bezpieczeństwa, ale także dla ich dobrostanu. Szanujmy ich środowisko naturalne i zachowujmy odpowiedni dystans.