Nowa roślinność W Borzęcinie Dużym

udostępnij

Na niezagospodarowanym dotychczas klepisku przy przystanku Borzęcin Duży 02 u zbiegu ulic Warszawska i Kosmowska posadziliśmy 539 sztuk roślin. Nie możemy już doczekać się wiosennego efektu!

Przy przystanku Borzęcin Duży 02 posadziliśmy:
– 400 szt. berberysów Thunberga 'Green Carpet”;
– 100 szt. kosodrzewiny 'Wintergold’;
– 35 szt. bluszczu pospolitego;
– 3 szt. klonów kolumnowych w odmianie 'Crimson Centry’;
– 1 szt. śliwa wiśniowa w odmianie 'Pissardi’.

Najwięcej posadziliśmy berberysów Thunberga 'Green Carpet’, które od wiosny do jesieni są intensywnie zielone, zaś jesienią nabierają krwistoczerwonej barwy.

W centralnej części znajdują się nasadzenia kosodrzewiny 'Wintergold”, która charakteryzuje się ciemnozieloną barwą i jesiennie przebarwia się na żółto. Kosodrzewina zapewni nam „całoroczną zieleń” dookoła przystanku.

Wzdłuż wiaty przystankowej, posadziliśmy bluszcz pospolity, a wiosną zainstalujemy linki, którymi będzie on mógł piąć się po przystanku.

Całość uzupełniają drzewa, w tym 3 klony kolumnowe 'Crimson Centry’, które mają bardzo ładne, połyskujące, ciemnoczerwone liście. Wybór padł właśnie na tę odmianę, ze względu na niewielką przestrzeń (pokrój kolumnowych drzewa) i trudne warunki – jest on odporny na mróz i zasolenie, ma niewielkie wymagania glebowe i wilgotnościowe.

Posadziliśmy również śliwę wiśniową 'Pissardi’, która pięknie zakwita wiosną, ma dekoracyjne owoce, kwiaty i liście, a jednocześnie nie ma dużych wymagań glebowych.

Nasadzenia są objęte 3-letnią opieką gwarancyjną Wykonawcy – oznacza to, że spoczywa na nim w tym czasie obowiązek podlewania oraz pielęgnacji. W przypadku, gdyby któraś z roślin nie przyjęła się, Wykonawca ma obowiązek wymienić ją na nową (o tych samych parametrach jakościowych) na własny koszt.