Opieka domowa dzięki opasce telemedycznej

udostępnij

Przypominamy, że wciąż przyjmujemy wnioski do „Programu Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”, do wyczerpania opasek.
Program ma na celu zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom Gminy Stare Babice usługi teleopieki, polegającej na bezpłatnym dostępie do telefonicznej opieki domowej, dzięki opasce telemedycznej, służącej do całodobowego monitoringu i przyzywania natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników w miejscu ich zamieszkania.

Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny – nawet gdy opiekun jest daleko. Opaska telemedyczna posiada aktywną kartą SIM i zawiera na obudowie jeden przycisk, po naciśnięciu którego, użytkownik nawiązuje połączenie z dyspozytorem centrum teleopieki. Przycisk SOS jest oznaczony alfabetem Braille’a. Opaska posiada połączenie z telecentrum, w którym pracują ratownicy. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS podejmują oni natychmiastową interwencję, by udzielić pomocy użytkownikowi opaski. Opaska monitoruje funkcje życiowe użytkownika i wyposażona została m. in. w detektor upadków, funkcję lokalizacji, pomiar tętna, krokomierz, dwustronną komunikację głosową oraz możliwość wystawienia e-recepty.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie i otrzymaniem teleopaski  prosimy o wypełnienie i złożenie (osobiście, lub przez inną osobę)  do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach (ul. Rynek 21) następujących dokumentów:

Wszelkie informacje można uzyskać kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 722 90 11 wew. 230.

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.