Podpisanie umowy na dofinansowanie targowiska

udostępnij

29 maja 2020 r. została podpisana umowa na dofinansowanie budowy całorocznego targowiska gminnego „Mój Rynek” w Starych Babicach w ramach programu PROW 2014-2020 finansowanego przez Samorząd Mazowsza, w wyniku której Gmina Stare Babice ma otrzymać milion złotych na budowę targowiska.

Zgodnie z wytycznymi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 targowisko będzie obiektem całorocznym i ogólnodostępnym. Decyzję określającą w jakie dni i godziny targowisko będzie czynne podejmie Rada Gminy w formie uchwały przyjmując regulamin targowiska. Liczba planowanych stanowisk na targowisku wynosi 32. Planowana lokalizacja targowiska: obok Komendy Policji, na skrzyżowaniu ulic Kresowej i Pocztowej w Babicach Nowych.

Zamysłem Wójta jest, aby targowisko oprócz funkcji handlowych było także miejscem spotkań sąsiedzkich. O tym, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna mieliśmy okazję przekonać się podczas Targów Zdrowej Żywności organizowanych w zeszłym roku na Rynku w Starych Babicach, które cieszyły się ogromną popularnością.

Wizualizacja targowiska i szczegółowe informacje w zakładce Fundusze Zewnętrzne
https://stare-babice.pl/budowa-calorocznego-targowiska-gminnego-moj-rynek-w-starych-babicach/