Podsumowanie projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe z naszej Gminy

udostępnij

Zbliża się koniec roku, a tym samym czas podsumowania zadań i projektów współfinansowanych przez Gminę Stare Babice. Dotyczy to projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe (NGO) działające na terenie naszej gminy. Głównie to projekty sprzyjające rozwojowi sportu. Organizowane były również projekty pomocy społecznej i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierania i upowszechniania działań kulturalnych, kultury fizycznej, sportu i turystyki, profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży, a także edukacji społecznej i wychowania.

Ten rok był szczególnie trudny dla klubów sportowych, fundacji czy stowarzyszeń, ze względu na ograniczenia związane z epidemią. Organizacje musiały zmierzyć się z nową formą prowadzenia zajęć, które odbywały się zdalnie za pomocą platform internetowych. Dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu ze strony Gminy Stare Babice organizacje otrzymały niezbędne dofinansowanie i realizowały projekty na najwyższym poziomie, pomimo mniejszych dotacji niż w latach ubiegłych, spowodowanych niższymi dochodami gminy.

 

Realizowane projekty w 2020 r.:

  1. rozwój sportu:  sekcja piłki nożnej, sekcja akrobatyki sportowej, sekcja judo, sekcja badminton i sekcja sportu motorowego.
  2. pomoc społeczna: „Rozwój to radość” „Hipoterapia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Stare Babice”.
  3. kultura fizyczna: „Joga na polanie Lipków”, „Ruch rozwijający Seniora” oraz „Seniorzy w akcji”.
  4. kultura: „Aktywny i kulturalny Senior”, „Tym żył świat – podróże historyczne”, „Między miejscami. Młodzi w drodze”, „Babicki Klub dla rodzin”, „Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży”, „Warsztaty gry w szachy”.
  5. edukacja społeczna i wychowanie: „Jestem świadomym rodzicem”.
  6. profilaktyka uzależnień: „Żeglarstwo jako sposób na przeciwdziałanie patologiom społecznym”, „Edukacyjna jazda konna dla najmłodszych”.

 

Realizowane projekty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Większość z nich jest kontynuacją zajęć prowadzonych w poprzednich latach, dzięki czemu zajęcia odwiedzane są przez wiernych uczestników poprzednich edycji. Cieszy fakt, że pojawiły się także całkiem nowe zajęcia przyciągające wielu nowych uczestników – żeglarstwo i joga.

Mamy nadzieję, że z początkiem nowego roku sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje, a kluby sportowe, fundacje czy stowarzyszenia będą mogły ruszyć ponownie i wrócić do realizacji zajęć w normalnym trybie.