Rodzinne warsztaty zdobienia pisanek

udostępnij

Zachęcając do rodzinnej aktywności zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/dziadkami na rodzinne warsztaty rękodzieła, których celem w ramach przygotowań do Wielkanocy jest wspólne zdobienie pisanek, które wypełnią wielkanocne koszyczki i ozdobią świąteczne stoły.
Prowadzący Arkadiusz Belica od wielu lat organizuje pokazy i warsztaty pisankarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których przekazuje swoje doświadczenia, krzewiąc piękną polską tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Podczas warsztatów zaprezentuje przede wszystkim sposoby zdobienia pisanek metodą batikową (pisania woskiem), której uczestnicy również będą mieli możliwość nauczenia się.
Prowadzący zaprezentuje również inne sposoby zdobienia jaj w tym możliwość wykonania pisanek w łuskach cebuli.
Takie warsztaty to idealna okazja do przeżywania radości ze wspólnej rodzinnej twórczości.

Jarosław Belica jest twórcą zrzeszonym od 2004 roku w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych w Lublinie.
Od 22 lat zajmuje się tworzeniem pisanek wielkanocnych metodą batikową. Jest laureatem czołowych nagród wielu konkursów pisankarskich w Polsce. Przez wiele lat prezentował również swoje prace na międzynarodowych wystawach pisanki w Hamburgu, Hanowerze, Mannheim, Schwezingen, Hameln, Kloster Eberbach, Michelstadt, Erlangen, Gifhorn. Udział w wystawach międzynarodowych pozwolił na stworzenie jednej z większych kolekcji pisanek w Polsce, liczącą ponad 1000 szt. Autorska wystawa „Pisanki ze świata”, prezentowana była w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w Muzeum Gliwicach – Willa Caro, w Ratuszu Muzeum Częstochowskiego oraz wielu ośrodkach kultury.

Pisanki jego autorstwa można zobaczyć na stronie fb: Pisanki by Belica.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia. Dają one możliwość radosnego współdziałania rodziców/dziadków z dziećmi w atmosferze relaksu i zabawy, a efekt pracy daje ogromną satysfakcję.

1. Data warsztatów: 18 marca 2023 r.
Grupa I w godz. 10.00 – 14.00 oraz Grupa II w godz. 15.00-19.00
2. Czas trwania: do 4h
3. Koszt zajęć: 50 zł/osobę (każda osoba zapisuje się oddzielnie)
4. Prosimy o przyniesienie ze sobą ok. 4-5 gotowanych jaj na osobę, my zapewnimy wszystkie materiały niezbędne do zdobienia.

Warsztaty zostaną zrealizowane jeżeli zbierze się grupa licząca co najmniej 20 uczestników.
Zapisy odbywają się online przez www.strefazajec.pl pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44251

Zalecamy płatności przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice. Kasa czynna pn-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 20%. tj. koszt zajęć 40 zł/osoba.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Zapraszamy!