Rowerostrada ze Starych Babic do Warszawy

udostępnij

Dziś z inicjatywy Wójta Gminy Stare Babice odbyło się spotkanie dotyczące możliwości budowy ścieżki rowerowej, na pasie wzdłuż torów kolejowych prowadzących do dawnej Huty Warszawa, a obecnie należącego do firmy ArcelorMittal Warszawa. Pas przy torach przebiega przez gminę Stare Babice, dzielnice Bemowo i Bielany.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy ArcelorMittal Warszawa – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Marek Kempa, dyrektor ds. technicznych Edward Koźmik, Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka oraz przedstawiciele naszych sąsiadów – Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca Włodzimierz Piątkowski.
W trakcie spotkania nakreślono warianty techniczne wykorzystania tego pasa na budowę ścieżki rowerowej, w celu połączenia dwóch dzielnic warszawskich z gminą Stare Babice.  Nowa ścieżka umożliwi naszym mieszkańcom dojazd rowerem do Warszawy, w tym do stacji metra Młociny, a mieszkańcom Bielan i Bemowa – połączenie z Kampinoskim Parkiem Narodowym.
Prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa, jako właściciel terenu, przychylił się do zakresu proponowanej inwestycji, natomiast Burmistrz Dzielnicy Bielany wyraził chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.
Wcześniejsze pozytywne rozmowy na temat budowy ścieżki rowerowej wzdłuż torów kolejowych, jakie odbyły się z przedstawicielami  dzielnicy Bemowo i radnymi Sejmiku Mazowieckiego pozwalają nam przystąpić do podjęcia kolejnych kroków, czyli przedstawienia projektu uchwały w sprawie porozumienia o współpracy Radzie Gminy Stare Babice, a następnie przygotowania koncepcji i projektu wykonania ścieżki rowerowej.

mapa korytarza drogi rowerowej