Senioriada 2022

udostępnij

 

Dnia 10 września 2022 roku w naszej Gminie odbyła się „Starobabicka Senioriada 2022”. W programie było mnóstwo fantastycznych atrakcji dla naszych Seniorów, którzy – biorąc w nich czynny udział – udowodnili, że ich energia i pasja do działania jest ogromna! Podczas wydarzenia miał miejsce występ Zespołu Artystycznego „Bez Nazwy”, podczas którego Seniorzy bawili się naprawdę wspaniale. Był również konkurs „Moda dla Seniorów” – trzeba przyznać, że pomysłowość przekroczyła najśmielsze oczekiwania jurorów. Z jednej strony miały miejsce, wydaje się, raczej tradycyjne atrakcje dla Seniorów, takie jak robótki ręczne czy gimnastyka dla osób w ich wieku, jednak z drugiej strony dużą atrakcją okazały się zajęcia cyfrowe tak bardzo przydatne w obecnych czasach wszystkim, również Seniorom. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ „Orkiestry Podmiejskiej Stare Babice i okolice”, a także Zespołu „Sami Swoi”. Jednak niepodważalnym supersukcesem okazał się zdecydowanie konkurs „Mistrzowie ciast i nalewek”.

Trudno jest przelać na papier atmosferę, jaka towarzyszyła wszystkim podczas tej imprezy. Zadowolenie w oczach naszych Seniorów pokazuje najbardziej, że warto było podjąć się tej inicjatywy i bezwzględnie spotkamy się na podobnym wydarzeniu za rok!

Jednak inicjatywa ta nie miałaby szansy dojść do skutku, gdyby nie była współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a także dzięki naszym wspaniałym Sponsorom. Serdeczne podziękowania składamy na ręce następujących osób, instytucji oraz firm: Urząd Gminy Stare Babice, Eko-Babice, GOSiR Stare Babice, Dom Kultury Stare Babice, Pizzeria Ristorante Da Santi, Bukat, Koło Gospodyń Wiejskich w Wojcieszynie, Cukiernia Żaczek, Stowarzyszenie „Borzęcin”, Starobabicki Uniwersytet III Wieku, Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym.

Podczas wydarzenia obecny był Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, który wygłosił piękne przemówienie, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Przewodniczący Komisji ds. Seniorów Piotr Kandyba, który również skierował do Uczestników wydarzenia serdeczne słowa. Nie mogło obyć się bez przemówienia Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów Tadeusza Wiśniewskiego, który jak zawsze nastraja pozytywnie swoją energią. Natomiast Prowadzącą „Senioriadę 2022” była Agnieszka Matuszewska – Prezes Uniwersytetu III Wieku w Starych Babicach, a także v-ce dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym.

Babiccy Seniorzy składają moc podziękowań za obecność i zaangażowanie Radom Seniorów z Grodziska Mazowieckiego, Izabelina i Leszna oraz Pani Urszuli Hoczyk – pracownikowi Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice.

Wszystkim Babickim Seniorom życzymy wielu sukcesów i nieustannej energii do podejmowania wielu ważnych dla nich przedsięwzięć!

Zadanie pn.: „Starobabicka Senioriada 2022” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.