Stare Babice 5 gminą wiejską w Polsce

udostępnij

Stare Babice 5 gminą wiejską w Polsce w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020. W tej kategorii oceniono łącznie 1537 gmin.

 

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 16 lat oceniane są dokonania lokalnych władz w Polsce, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: miasta – Gliwice, gminy miejsko – wiejskie – gmina Morawica, a wśród gmin wiejskich najlepsza okazała się gmina Kleszczów.

 

Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w 4 kategoriach:

  • Trwałość ekonomiczna – zdolność samorządu do zwiększania dochodów własnych i korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania oraz efektywność zarządzania finansami.
  • Trwałość środowiskowa – kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych (gospodarka odpadami, gospodarki wodno-ściekowa, czy redukcja emisji spalin i smogu).
  • Trwałość społeczna – obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców.
  • Jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

 

Informacje o rankingu: https://rankingsamorzadow.rp.pl/

Wyniki: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2020

 


Jest to kolejne wyróżnienie Gminy Stare Babice. Niedawno w ramach konkursu Perły Samorządu Gmina zajęła 7 miejsce w Rankingu Gmin, a wójt Sławomir Sumka 4 miejsce w rankingu najlepszych włodarzy gmin wiejskich.

Pełna informacja o rankingu:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1493411,ranking-perly-samorzadu-2020-najlepsi-wlodarze.html

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1493401,perly-samorzadu-2020-metodologia.html