Tężnia solankowa w Borzęcinie Dużym już działa

udostępnij

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu dzisiejszym została uruchomiona tężnia solankowa w Borzęcinie Dużym.

Tężnia ta powstała z funduszy sołeckich Borzęcina Dużego i Borzęcina Małego.

Inhalacje solankowe dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają odzyskać równowagę organizmowi i skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania.

Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych.
Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki wykazuje właściwości antyalergiczne.

W najbliższym czasie wokół tężni zostaną zamontowane ławki, tak by mieszkańcy mogli wygodnie zażywać inhalacji solankowych.

W nawiązaniu do obecnej sytuacji epidemicznej, serdecznie prosimy o zachowanie należytej odległości  podczas korzystania z tężni.