Wybory Prezydenta RP 12 lipca 2020 r. – najważniejsze informacje

udostępnij

Szanowni Państwo,

przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące Wyborów Prezydenta RP w dniu 12 lipca 2020 r.

1. Lokale wyborcze czynne będą w godzinach od 7.00 do 21.00.

2. Z uwagi na panujący stan epidemii rekomendujemy przyjście do lokalu wyborczego z własnym długopisem. W lokalach dostępne będą długopisy wielokrotnego użytku, poddawane dezynfekcji.

3. W trakcie głosowania należy zasłonić usta i nos!

Będą Państwo poproszeni o uchylenie maseczki jedynie w celu potwierdzenia tożsamości przy weryfikacji dokumentu tożsamości.

4. W każdym lokalu wyborczym będzie znajdować się informacja o maksymalnej ilości osób mogących przebywać jednocześnie w lokalu (nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni lokalu, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej i mężów zaufania).

5. Prosimy o zachowanie odstępu w kolejce przed wejściem do lokalu!

6. Osoby starsze, powyżej 60. roku życia mają prawo wejść do lokalu wyborczego bez kolejki. Również kobiety w ciąży, osoby z małym dzieckiem do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne będą miały pierwszeństwo w głosowaniu.

Prosimy wziąć pod uwagę możliwość kolejek, z uwagi na ograniczenia ilości osób w pomieszczeniu. Zalecamy przyjść zagłosować z odpowiednim wyprzedzeniem.

7. W lokalach wyborczych dostępne będą dla głosujących płyny do dezynfekcji rąk.

8. Powierzchnie takie jak: klamki, urny wyborcze, blaty stołów, uchwyty i inne przedmioty oraz powierzchnie, które mogą być dotykane przez osoby przebywające w lokalu wyborczym będą przemywane co jakiś czas płynem dezynfekcyjnym.

9. Rejony obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Stare Babice: