Zmodernizowane boisko do piłki nożnej w Borzęcinie Dużym już gotowe!

udostępnij

Zadanie pn.: „Wymiana nawierzchni boiska do piłki nożnej na terenie Strefy Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym” zostało zrealizowane przy pomocy środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”

W ramach tej inwestycji wymieniona została nawierzchnia z trawy syntetycznej oraz zamontowane zostały nowe bramki. Wykonano obwodowe zabezpieczenie obrzeży betonowych boiska z zastosowaniem nakładek poliuretanowych. Warto zaznaczyć, że boisko otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej wyprodukowanej, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii tkania przez polską firmę Dywilan. Ułożona w tej technologii nawierzchnia zapewnia ponadprzeciętną wytrzymałość na wyrywanie włókien co zagwarantuje komfortowe i długoletnie użytkowanie boiska. Zmodernizowane boisko przeszło odbiór techniczny oraz otrzymało pozytywną weryfikację przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Obiekt po wykonanej modernizacji zyskał nowy standard, a korzystanie z boiska będzie bezpieczne i w pełni komfortowe.
Liczymy, że wykonana modernizacja będzie zachętą do rozwijania i podejmowania aktywności fizycznej przez mieszkańców gminy.

Już dziś na boisku odbędzie się pierwszy trening!