Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

udostępnij

Już po raz piaty Gmina Stare Babice zgłosiła swój udział w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizowanego w dniach 16-22 września 2021 r.
Zgodnie z tegorocznym hasłem „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności” cztery główne tematy kampanii to zdrowie psychiczne i fizyczne, bezpieczeństwo i reagowanie na pandemię COVID-19. Nieprzypadkowo zdrowie psychiczne jest tematem priorytetowym, ponieważ postulatem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest położenie większego nacisku na związek między zdrowiem psychicznym a mobilnością miejską, która to kwestia zyskała na znaczeniu w czasie pandemii. Innym tematem priorytetowym jest zdrowie fizyczne, co obejmuje oddziaływanie zanieczyszczenia powietrza i hałasu oraz korzyści płynące z aktywnej mobilności.

W dniu 22 września komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, na terenie 1 i 2 strefy biletowej jest bezpłatna dla wszystkich. Bezpłatne przejazdy obowiązują również w ramach Wspólnego biletu ZTM-KM-WKD. Do dyspozycji podróżnych będą również parkingi systemu P+R na których nie będą sprawdzane bilety.  Od 2012 roku, w Dniu bez Samochodu komunikacja miejska jest bezpłatna dla wszystkich a nie tylko dla posiadaczy samochodów osobowych.