„Królewna Śnieżka” w starobabickim przedszkolu

udostępnij

Prawdziwa Królewna Śnieżka, prawdziwa zła królowa, prawdziwe krasnoludki i myśliwy oraz prawdziwe zwierzęta leśne zawitały do przedszkola w Starych Babicach w postaci rodziców dzieci z zerówki. Przedstawienie odbyło się na scenie w budynku przedszkola i było powodem wielu wspaniałych emocji, wzruszających komentarzy i zachwytu zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Trzy wspaniałe reżyserki trzymały pieczę nad pomysłami i atrakcjami towarzyszącymi przedstawieniu: Pani Grażyna Bełz, Pani Barbara Szala i Pani Monika Jaworska. Spektakl w fantastycznej oprawie muzycznej we współczesnym wydaniu nadało przedstawieniu charakter nowoczesności i lekkości.

Pięknymi strojami i scenografią zajęli się sami rodzice, których zaangażowanie w tym roku było wyjątkowe. Otóż spektakl, w którym grają rodzice naszych przedszkolaków odbył się już 24 raz, jednocześnie pierwszy raz w historii tego wydarzenia zagrali wszyscy rodzice dzieci z zerówki. Było to powodem, dla którego został dopisany scenariusz, ponieważ w pierwotnej wersji nie było aż tylu ról.

Prace nad spektaklem rozpoczęły się już w lutym, zaś same próby zaczęły się na początku marca. Podczas przygotowań były momenty miłe, zabawne i przyjemne, jednak nie obyło się również bez trudnych chwil. Ponieważ spektakl był dla dzieci niespodzianką, zdecydowanie największym wyzwaniem rodziców-aktorów było utrzymanie uczęszczania przez nich na próby w tajemnicy przed swoimi pociechami.

Jako przedstawicielka władz Gminy Stare Babice na spektakl przyjechała Zastępca Wójta Pani Katarzyna Sońta wraz z pracownikami Referatu Wspólnej Obsługi Jednostek Urzędu Gminy. Stwierdziła ona, że spektakl zaprezentowany przez rodziców był fenomenalny.

Dla dzieci „Królewna Śnieżka” była odwróceniem ról, w którym to oni pierwszy raz mogli zobaczyć swoich rodziców na scenie i wyrazić dumę, jaką czuli, oglądając przedstawienie. „Zwykle chwali się dzieci, teraz role zostały odwrócone” – powiedziała Pani Barbara Szala, jedna z reżyserek spektaklu.

Serdecznie gratulujemy rodzicom pięknego występu artystycznego oraz zgranego i uporczywego dążenia do celu. Spektakl ten wzbudził ogromną dumę i radość nie tylko w dzieciach, ale również w każdym dorosłym widzu.