Nowe przedszkole w Borzęcinie Dużym

udostępnij

30 marca 2023 r. Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka zawarł umowę na realizację budowy przedszkola w Borzęcinie Dużym.

Wykonawcą będzie Climatic Sp. z o.o Sp.k. z siedzibą w miejscowości Reguły.  Firma ta złożyła najkorzystniejszą ofertę w ramach przeprowadzonego postępowania w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych (link do platformy zakupowej Gminy Stare Babice https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice )

W ramach inwestycji pn. „Budowa przedszkola z częścią senioralną w Borzęcinie Dużym” powstanie dwukondygnacyjny budynek, niepodpiwniczony o powierzchni całkowitej około 2 061 m2 wraz z niezbędnymi przyłączeniami i instalacjami oraz zagospodarowaniem terenu.  

W budynku znajdować się będzie:

  • część przedszkolna przewidziana dla ok. 200 dzieci składająca się z sal dydaktycznych, sali SI, sali rytmiki, gabinetu pedagoga i psychologa, własnej kuchni i zaplecza biurowo – socjalnego personelu,
  • część przeznaczona dla seniorów „Centrum Dojrzałego Człowieka”, w której znajdować się będzie sala spotkań, sala wielofunkcyjna,
  • zaplecze socjalno – szatniowe.

Obiekt zlokalizowany będzie na działce nr. 802/35.

Zadanie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w technologii modułowej opartej o moduły w konstrukcji stalowej z dużymi gabarytami segmentów i wysokim stopniu prefabrykacji.

Termin realizacji – 10 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Koszt realizacji  – 23 789 000,00 zł.

Budowa przedszkola gminnego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą współfinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego.

Dofinansowanie pochodzi z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego i wynosi 4 000 000 zł.