Pierwsze opaski telemedyczne SiDLY trafiły do Mieszkańców

udostępnij

Dziś w Urzędzie Gminy Stare Babice rozdaliśmy pierwsze opaski telemedyczne – SiDLY, w ramach „Programu Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”.
Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom Gminy Stare Babice usługi teleopieki polegającej na bezpłatnym dostępie do telefonicznej opieki domowej, opartej na elektronicznym, całodobowym monitoringu i przyzywaniu natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników w miejscu ich zamieszkania.

Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny – nawet gdy opiekun jest daleko. Opaska telemedyczna posiada aktywną kartą SIM i zawiera na obudowie jeden przycisk, po naciśnięciu którego, użytkownik nawiązuje połączenie z dyspozytorem centrum teleopieki. Przycisk SOS jest oznaczony alfabetem Braille’a. Opaska monitoruje funkcje życiowe użytkownika i wyposażona została m. in. w przycisk SOS, detektor upadków i funkcję lokalizacji. Opaska posiada połączenie z telecentrum, w którym pracują ratownicy. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS podejmują oni natychmiastową interwencję by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.

Pierwsi użytkownicy bezpłatnych opasek telemedycznych podpisali dziś dwuletnie umowy w ramach Programu Usług Teleopiekuńczych. W trakcie spotkania beneficjenci programu zapoznali się z zasadami użytkowania opaski, oraz mogli  zadawać pytania przedstawicielowi firmy SiDLY, który w wyczerpujący i przystępny sposób udzielał na nie odpowiedzi. Podczas spotkania wójt gminy podkreślił znaczenie rozwoju teleopieki w naszej gminie, która zapewni jej użytkownikom większe bezpieczeństwo i podniesie komfort życia.

W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia do programu usług teleopiekuńczych, do wyczerpania opasek.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie i otrzymaniem teleopaski  prosimy o wypełnienie i złożenie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach (ul. Rynek 21) następujących załączonych dokumentów:

Wszelkie informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach, a w razie pytań – informacje można uzyskać kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 722 90 11 wew. 230.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu: Program Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”