Rada Gminy Stare Babice obniżyła podatki od nieruchomości

udostępnij

Dziś na Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy radni obniżyli podatki od nieruchomości po przegłosowaniu Obywatelskiego Projektu Uchwały w tej sprawie. Projekt, pod którym podpisało się też czterech członków klubu radnych Łączy Nas Gmina, zakładał obniżenie podatków od nieruchomości, w stosunku do uchwały jaką Rada Gminy przyjęła 3 listopada br.

Wbrew rekomendacjom Wójta Gminy Stare Babice, po przegłosowaniu projektu, nowe stawki podatku od nieruchomości mieszkalnych wyniosą teraz 0,31 zł/m2. Największa obniżka dotyczy jednak osób najbogatszych. Podatek  dla budynków o powierzchni użytkowej od 501 m2 został obniżony o 3,02 zł/m2 i wyniesie teraz 21,82  zł/m2.

Przypominamy nasz poprzedni wpis na temat stawek podatku w Gminie Stare Babice, uchwalonych przez Radę Gminy Stare Babice w dniu 3 listopada 2020 r.

https://stare-babice.pl/rada-gminy-uchwalila-nowe-podatki-od-nieruchomosci/

Z powodu kolejnych zmian stawek podatkowych, które spowodują blisko 900 tysięczny deficyt w budżecie gminy, konieczne jest procedowanie od początku Uchwały Budżetowej Gminy Stare Babice na  rok 2021. Będzie to skutkować  wejściem w nowy rok bez uchwalonego budżetu, a co za tym idzie możliwym spowolnieniem procesów inwestycyjnych w naszej gminie.