X edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

udostępnij

Trwa X edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” skierowana do społeczników i osób bezinteresownie pomagających innym. Dobro ma twarz konkretnych ludzi, Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie ich poznać, uhonorować i postawić za wzór dla innych. Wyróżnienie przyznawane jest spadkobiercom tradycji Powstańców Warszawskich, bohaterom czasu pokoju – którzy pomagają i uczą pomagać. 

Zachęcamy Państwa do zgłaszania kandydatów do Nagrody – osób reprezentujących różne pasje, talenty i zawody, wyróżniających się zaangażowaniem i aktywnością społeczną, inspirujących innych. W poprzednich edycjach nagrodzono m.in. lekarza, który stworzył pierwsze na Podlasiu hospicjum domowe, a także prawniczkę z Dębicy za zaopiekowanie się nocującą na dworcu nieznajomą starszą Ukrainką, która przyjechała do Polski na grób ojca. Wśród wyróżnionych znaleźli się też kierowca ze Strzelec Krajeńskich, który podczas podróży służbowej ocalił życie czterem osobom ratując je z płonących pojazdów czy jedenastolatek z Poznania, który dzięki sprawnie przeprowadzonej reanimacji uratował swojego wujka.

Zgłoszenia można przesyłać do 6 września 2021 roku poprzez formularz online: https://www.1944.pl/artykul/znasz-ludzi-ktorzy-pomagaja-i-ucza-pomagac,5155.html
lub pocztą na adres: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa.
Ogłoszenie wyników odbędzie się w marcu 2022 roku.
Więcej informacji na www.1944.pl